Home » Firma

Drzwiczki automatyczne

Drzwiczki automatyczne to takie klapki, które mają wbudowane specjalne blokady. Blokady te ustępują, gdy zbliżymy do ramy drzwiczek specjalną zawieszkę, która w trakcie użytkowania drzwiczek przypięta jest do obroży kota lub małego psa. Ze względu na sposób działania, drzwiczki automatyczne można dodatkowo podzielić na dwa rodzaje. Drzwiczki magnetyczne umożliwiają przejście pupilowi, który nosi obrożę z zawieszką magnetyczną. W zestawie znajduje się już jedna zawieszka. Z takich drzwiczek może korzystać oczywiście większa ilość zwierząt. W takim wypadku wystarczy jedynie zakupić dodatkowe zawieszki dla kolejnych psów lub kotów. Tego typu drzwiczki nie mogą być montowane w drzwiach metalowych, gdyż mogłoby to zakłócać pracę mechanizmów blokujących. Drzwiczki magnetyczne występują jako modele serii: 400EFS, 420EFS oraz 932EFS. Modele tych drzwiczek wyposażone są dodatkowo w czteropozycyjną blokadę. Niezależnie od tego, że Twój kot ma „przywilej” przechodzenia przez drzwiczki, możesz je zablokować tak by:

– kot mógł wejść do domu, ale już z niego nie wyjść
– wyjść z domu, ale do niego nie wrócić
– kot nie miał możliwości wejść ani wyjść
– kot miał zawsze możliwość wyjścia i wejścia

 

Innym rodzajem drzwiczek automatycznych są drzwiczki na podczerwień. W ofercie produktowej Staywell są to drzwiczki o symbolu serii 500EFS. Zasada działania prezentuje się podobnie, jednak tutaj mamy do czynienia z bardziej zaawansowanymi czytnikami. Kod zawieszki noszonej przez małego psa lub kota jest odczytywany przez ramę drzwiczek. Jeśli odczytany został zaprogramowany kod, to blokady ustąpią i kot będzie mógł swobodnie przejść. Dla ułatwienia producent zastosował cztery różne kody zawieszek, które odpowiadają czterem różnym kolorom zawieszek: różowym, niebieskim, zielonym i żółtym. Zatem jeśli zakupiliśmy drzwiczki z różową zawieszką, powinniśmy pamiętać o tym, że każda kolejna zawieszka tez powinna być w tym kolorze. W razie niedostępności u sprzedawcy wymaganego koloru zawieszki, czytnik można w bardzo prosty sposób przeprogramować.

Takie drzwiczki zostały docenione na dużych osiedlach domków jednorodzinnych, gdzie mieszkańcy chcieli, aby obce koty nie wchodziły do ich domów. Jednak jak tego dokonać, jeśli sąsiedzi mają drzwiczki magnetyczne, podobnie jak my, a koty te same zawieszki magnetyczne? Dzięki drzwiczkom na podczerwień, każdy z mieszkańców mógł wyposażyć swojego kota w zawieszką z innym kodem.

Sprawdź i porównaj wszystkie modele drzwiczek !