Home » Bez kategorii

Montaż drzwi

Montaż drzwiczek Staywell nie jest skomplikowany i można go przeprowadzić samodzielnie dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu drzwiczek. Podstawą poprawnego montażu drzwi dla psa lub kota jest wycięcie otworu o wymiarach podanych na szablonie, który dołączony jest do każdego opakowania z drzwiczkami dla psów i kotów Staywell. Mamy wtedy gwarancję, że drzwiczki będą idealnie dopasowane. W przypadku montażu drzwiczek w podwójnej szybie sugerujemy zasięgnięcie porady i/lub pomocy szklarza. Profesjonalista wykona otwór w szklanych drzwiach przy pomocy odpowiednich narzędzi, które nie naruszą konstrukcji szyby. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku montażu drzwiczek w grubych ścianach.

Dodatkowo, przy instalacji drzwiczek w grubych ścianach lub grubych drzwiach sugerujemy zastosowanie tunelu. Niektóre modele posiadają taki opcjonalny tunel już w zestawie z linii 700 Series). Inne zaś są drzwiczkami posiadającymi zintegrowany tunel (np. 917EFS). Do wielu modeli drzwi Staywell można dokupić osobny tunel, gdyż niejednokrotnie zdarza się tak, że głębokość otworu, tj. grubość ściany przekracza głębokość jednego tunelu, w związku z czym użyć należy większej ich ilości.

W jakim celu stosuje się tunele ? Tunele mają właściwości wzmacniające i estetyczne. Dodatkowo, zabezpieczony tunelem otwór nie zrani pupila ostrymi krawędziami powstałymi w wyniku tworzenia otworu. Jeśli chodzi o montaż drzwiczek, należy także pamiętać o tym, że drzwi magnetyczne nie mogą być montowane w drzwiach metalowych ze względu na ich sposób działania. Mogłoby to powodować zakłócenia w pracy, czyli mogłyby one się nie otwierać, gdy nasz pupil próbuje przejść. To zdecydowanie zniechęciłoby go do korzystania z drzwiczek.

Przed dokonaniem wyboru modelu drzwiczek polecamy zapoznanie się z tabelą, która nie tylko wskazuje wymiar przejścia, ale także wymiar potrzebnego do wycięcia otworu:

Poniżej zamieszczamy film instruktażowy prezentujący montaż drzwiczek Staywell.